All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Star Shaped Five Corners 6082 T6 Aluminum Truss For Party
| Model No.: | TRS287 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082/6061-T6 |
| Truss Size:: | 287*287 Mm |
22m / 80 Feet Aluminum Square Bolt Truss System 450x600 mm Stage For School
| Color: | Silver, Black, Red |
|---|---|
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
| Application: | Booth, Exhibition, Concert, Stage |
TRB300 Colour Triangle Aluminum Truss For Theme Park 6082 For Tube Material 1M length
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
Silver 6082 T6 Aluminum Triangular Square Aluminum Stage Truss For Outdoor Events
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
Folding Step Bench Working Platform Aluminum Layer Truss Protable Work Bench
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Height: | 2 To 12 Meter |
6082 Aluminium Scaffolding Frames Portable Adjustable Work Bench
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Size: | (W)750X(L)1800/2000/2500MM, (W)1350X(L)1800/2000/2500MM |
| Main Tube : | 50*4mm 50*3mm 50*2mm |
Silver Color Rotation Circle Square Aluminum Stage Truss For Competition / Big Event Show
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Color: | Silver, Black, Red, Yellow |
| Shape: | Circle |
Outdoor Folding Event Parking , 12m*18m , Canvas , Roof , aluminium
| Model: | Tent |
|---|---|
| Service: | 24 Hours |
| Color: | Silver Or OEM |
Motorized Rotating Aluminum Spigot Truss Lighting Stands Black 1.5m 2m
| Shape: | Circle |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
| Color: | Black/White(accustomed) |
Anti-slip Layer Scaffolded Stage Roof Event Truss Weather Resistant
| Normal Specification: | 1*2m 1.22*2.44m |
|---|---|
| Height Available: | H0.8 - 1.2M |
| Usage: | Event,wedding Advertising Exhibition |


