All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Lifting System Top Truss Section
| Application: | Hanging LED,Speaker,Lighting |
|---|---|
| Size: | 50mm |
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
Triangle Aluminum Spigot Stage Truss Lighting TRB287mm-387mm
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
Black Red Silver 250mm Aluminum Square Truss Bolt Lightweight 43×3 mm High Loading
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 250x 250 Mm |
| Length: | 0.5m-4m |
3mm Thickness Aluminum Square Truss , 16“ Screw Box Truss for lighting
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 400 X 400mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Lightweight Rotating Circle Shaped Aluminum Trusses For Event / Club / Big Show
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Section: | 300*300 |
| Shape: | Circle |
Durable 6082 T6 Aluminum Spigot Truss Indoor Exhibition Truss 450mm * 450mm
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
|---|---|
| LOGO: | Ledika |
| Color: | Silver, Black, Or Custmized |
Layer Truss Bench Structure 6082 Aluminum Work Ladder Painting Scaffold Tower
| Model Number:: | WB |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082-T6、Steel |
| Color: | Black,Silver, Or Customized |
Portable Outdoor Stage Truss Display Aluminum Stage Platform With Adjustable Legs
| Parts: | Frame & Stage Panel |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum Alloy 6061-T6 |
| Panel Material: | High-denify Panel/Plexiglass |
Event 400mm 6082 T6 Aluminum Square Truss Bolt 50×3 mm Tube 10kg per meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 400 X 400mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Metal Trussing 450mm Stage Truss Display Auto Show 18 Meters Maximum Span
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 450mm |
| Length: | 0.5m-4m |


