All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Protable Folding Mobile Painting Plastering Scaffold Tower Aluminum Platform
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Height: | 2 To 12 Meter |
Foldable Remotable Aluminium Alloy Crowd Barrier For Outdoor Concert
| Weight: | 30kg |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
| Horizontal Force: | 2000N |
White Dome Aluminum Structure Tent With Surface Oxidation Treatment
| Aluminium: | Hot-dip Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Color: | White,red,yellow,optional, White Or Customized |
| Texture: | PVC Walls,ABS Wall,glass Wall |
Stable Aluminum Structure Tent 3*3m For Activities , Camping , Exhibition
| Aluminium: | Light |
|---|---|
| Fabric: | PVC And Canvas |
| Areal: | Customized |
30kg Weight Foldable Crowd Control Barrier 10cm Height
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Packaging Details: | Carton with film |
8M Folding Mobile Painting Plastering Scaffold Tower Aluminum Platform
| Model No.: | Aluminum Scaffolding Tower |
|---|---|
| Material: | Aluminum ,Steel |
| Color: | Black, Silver,or Customized |
Single Layer Aluminum Structure Tent / Span Party Wedding Tent Movable House 20*30m
| Materials: | 6082 T6 Aluminium Alloy |
|---|---|
| Color: | Silver Or Customized |
| Span: | 4m~30m |
Black / Silver Cuttable Aluminum Stage Platform Horizontal Removable LED Stage
| Size: | L2000*W1200*H250mm (customed) |
|---|---|
| Height: | 0.6m |
| Voltage: | 380v 3 Phase |
Outdoor Activety Waterproof Aluminum Barricade For All Occasions
| Product Name: | Crowd Control Barrier |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6/6082-T8 |
| Color: | Silver , Black Or Customized |
Black / Silver Aluminum Stage Platform Cuttable Horizontal Removable LED Stage
| Size: | L2000*W1200*H250mm (customed) |
|---|---|
| Height: | 0.6m |
| Voltage: | 380v 3 Phase |


