All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Mobile Painting Scaffold Tower Plastering Working Bench Event Truss With Wheels
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Height: | 2 To 12 Meter |
TUV Aluminum Square Truss Triangle Roof Trussing System 500mm - 4000mm
| Color: | Black,Silvery Or Customer Request |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6/6061-T6 |
| Application: | Concert,Exhibition,Events,Wedding,etc |
TUV Aluminum Square TrussTriangle Roof Trussing System 500mm - 4000mm
| Tube Size: | 50*3mm |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Spigot 6082 T6 Aluminum Triangle Truss Light Duty Beam Circle
| Joint: | Spigot/Bolt |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Shape: | Square/Triangle |
Foldable Aluminum Spigot Exhibit Truss 520mm*950mm For Auto Show
| Application: | Heavy Duty Project |
|---|---|
| Model: | FT5295 |
| Events: | Exhibition,auto Show |
Square 287 / 450 / 5276 Bolt Aluminium Trusses Standpipe For Different Events
| Connector: | Bolt/ Screw |
|---|---|
| Package: | Carton Box |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Lightweight Rotating Circle Aluminium Trusses Square For Event / Club / Big Show
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Color: | Silver, Black, Red, Yellow |
| Shape: | Circle |
Versatile Aluminium Square Truss Smart Connecting Joint For Outdoor Events 6082
| Connector: | Bolt/ Spigot |
|---|---|
| Package: | Carton Box |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Outdoor Durable Aluminum Spigot Truss 287mm Outside Event Aluminum Trussing
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Spigot |
Aluminum Layher Stage Roof Truss / Customized Layer Scaffolding Parts
| Normal Specification: | 1*2m 1.22*2.44m |
|---|---|
| Height Available: | H0.8 - 1.2M |
| Usage: | Event,wedding Advertising Exhibition |


