All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
Outdoor Triangular Folding Truss Customized 4mm Thickness Fast Installation
| Truss Size: | 520x950mm,520x470mm |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
| Thickness Of Truss: | 4mm |
Lightweight Events Aluminum Folding Truss Roof 0.5m - 4m for Outdoor Stage
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangle |
| Specialty: | Hanging LED Screen, Speaker And Background Cloth |
6082-T6 Aluminum Truss Folding Box Truss Heavy Duty Foldable Truss 520 x 470mm
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangle |
| Specialty: | Hanging LED Screen, Speaker And Background Cloth |
36Meter Heavy Folding Truss 520x950mm Triangle Aluminum Trussing
| Truss Size: | 520x950mm |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
| Spigot: | Diameter Ø60mm |
Corrosion Resistant Aluminum Folding Truss Indoor Party Trade Show Truss
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangular |
| Truss Size: | 600x1200mm |
Corrosion Resistant Folding Truss Indoor Party / Trade / Show Aluminum Trussing
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangular |
| Truss Size: | 600x1200mm |
Rotating Aluminum Spigot Truss Stage Lighting Truss Circle Black White
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50x3mm |
| Brace Tube: | 25*3mm |
Indoor Lightweight Truss Goal Post Hotel Wedding Aluminum Light Stand Double Link
| Truss Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Shape: | Single Or Double Link |
| Usage: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
Indoor Meeting Goalpost Lighting Stand Goal Post Truss System
| Truss Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Shape: | Single Or Double Link |
| Usage: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |


