All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
Aluminum Lighting Stage Equipment
| Application: | Hanging LED,Speaker,Lighting |
|---|---|
| Size: | 50mm |
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
Single Link Aluminum Spigot Truss Goalpost Lighting Stand Protable Display
| Constitute: | Aluminum Truss |
|---|---|
| Shape: | Single Or Double Link |
| Usage: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
Concert Roof Stage Aluminum Spigot Truss 50×3 Mm Tube Customized
| Product Name: | Spigot Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*3mm |
| Size Of Truss System: | Customized |
Letters Irregular Shape Aluminum Square Truss Customized Color For Events
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | According To Your Request |
| Shape: | Star, Heart Shape, Irregular Shape(customized) |
Aluminium Silver Resistant Speaker Folding Truss For Advertising Exhibition
| Usage: | Event, Wedding Advertising Exhibition |
|---|---|
| Service: | 24 Hours |
| Color: | Silver Or OEM |
Lifting Truss Tower System 200kg - 500kg Ground support Aluminum Alloy
| Material: | Steel |
|---|---|
| Max Height: | 6m |
| Min Height: | 2.2m |
Square 287 / 450 / 5276 Bolt Aluminium Trusses Standpipe For Different Events
| Connector: | Bolt/ Screw |
|---|---|
| Package: | Carton Box |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
3.1mm Thickness Aluminum Square Truss , 16“ Screw Box Truss for Lighting for Indoor/ Outdoor Event
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 400 X 400mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Removable And Resistant Speaker Folding Truss Heavy Duty Customized Logo
| Usage: | Event, Wedding Advertising Exhibition |
|---|---|
| Service: | 24 Hours |
| Color: | Silver Or OEM |
Lighting Stage 6061 Aluminum Square Truss For Exhibition
| Color: | Black,silver Or OEM |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6/6061-T6 |
| Product Name: | Top Quality Aluminum Light Weight Black Squre/Box Truss |


