All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
Auto Show Folding Aluminum Trusses Black FT5295 Code 10kg per meter
| Product Name: | Folding Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*4mm |
| Size Of Truss: | 1-4m , 520 X 950 Mm |
22m / 80 Feet Aluminum Square Bolt Truss System 450x600 mm Stage For School
| Color: | Silver, Black, Red |
|---|---|
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
| Application: | Booth, Exhibition, Concert, Stage |
Thomas Lightweight Screw Truss Square Aluminum L Shaped 410×410 mm
| Code: | SQB410A |
|---|---|
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
| Truss Section: | 410 X 410mm |
50*3mm Tent Aluminum Square Truss For Outdoor Events , 3kg Per Meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Section: | 300x 300 Mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Lightweight Safety Aluminum Square Truss For Party Performance
| Product: | SQS287 Aluminum Spigot Truss |
|---|---|
| Tube Material: | 6061-T6 |
| Main Tube: | 50*3mm |
Roof 6082 T6 Aluminum Triangle Folding Truss For Outdoor Events Safety 21.1kg
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt/spigot |
Party Bolt Aluminum Circular Truss For Concert Cabaret Star Shaped Five Corners
| Model No.: | TRS287 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082/6061-T6 |
| Truss Size:: | 287*287 Mm |
Star Shaped Five Corners 6082 T6 Aluminum Truss For Party
| Model No.: | TRS287 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082/6061-T6 |
| Truss Size:: | 287*287 Mm |
Exhibit Staging Display Folding Truss 600x1200 mm Fireproof Recycle
| Model: | Aluminum Folding Truss |
|---|---|
| Truss Main Tube: | Diameter 60mm |
| Type: | Spigot |
Aluminum Folding Stage Folding Truss Roof Lightweight 0.5m-4m Outdoor Stage
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangle |
| Specialty: | Hanging LED Screen, Speaker And Background Cloth |


