All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
Lighting Stage 6061 Aluminum Square Truss For Exhibition
| Color: | Black,silver Or OEM |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6/6061-T6 |
| Product Name: | Top Quality Aluminum Light Weight Black Squre/Box Truss |
Event 400mm 6082 T6 Aluminum Square Truss Bolt 50×3 mm Tube 10kg per meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 400 X 400mm |
| Length: | 0.5m-4m |
6082 T6 Aluminum Triangle Aluminum Square Truss For Roof Trussing System
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
Event 400mm 6082 Aluminum Square Truss Bolt 50×3 mm Silver Black
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 400 X 400mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Cold Or Hot Galvanized 48.3mm Layer Truss For Long-Lasting Protection
| Product Name: | Layer Truss Stage |
|---|---|
| Application: | Concert,Performance,Advertisement |
| Certification: | ISO |
TUV Aluminum Square TrussTriangle Roof Trussing System 500mm - 4000mm
| Tube Size: | 50*3mm |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Rotating Round Truss 11.5M Aluminum Square Truss For Circus Adjustable Speed
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Section: | 500 X 500mm |
| Length: | 3M Per Truss |
High Density Aluminum 48.3mm Layer Truss For Outdoor Concert
| Product Name: | Layer Truss Stage |
|---|---|
| Application: | Concert,Performance,Advertisement |
| Certification: | ISO |
520x470 mm Aluminum Foldable Truss / Triangle Spigot Truss Diameter Ø60mm
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Triangle |
| Truss Size: | 520x470mm |
520x950 mm Foldable Aluminum Truss Triangle 1055kg - 1898kg Loading Weight
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Triangle |
| Truss Size: | 520x950mm |


