All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
High Load Triangular Aluminum Folding Truss / Foldable Truss Conical 520 * 950 mm
| Type: | Heavy Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*4mm |
| Size Of Truss: | 1-4m , 520 X 950 Mm |
Light Weight 400 x 400 Stage Aluminum Square Truss With Strong Load Capacity
| Product: | SQB 400 Aluminum Bolt Truss |
|---|---|
| Tube Material: | 6082 |
| Main Tube: | 50*3mm |
12m Gentry Goal Post Truss Lighting Stand Spigot Bolt 300x300 mm 6082 T6 Aluminum
| Size: | As Customized |
|---|---|
| Truss System: | 12m X 6m |
| Advantage: | Simple,Fast |
Recycle Lightweight Aluminium Truss For Exhibitions Promotion Events
| Material: | International Aluminum 6061 |
|---|---|
| Name: | Aluminum Truss, Music Stage Roof Truss |
| Usage: | For Trade Fair Construction, Shop Fitting And Concert Stage |
Spigot 6082 T6 Aluminum Triangle Truss Light Duty Beam Circle
| Joint: | Spigot/Bolt |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Shape: | Square/Triangle |
6m Outer Diameter Bolt Circle Curved Aluminum Lighting Truss For Party / Concert
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Shape: | Square/Triangle |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Heavy Fold Stadiums Sports Aluminum Trusses Spigot Connector
| Product Name: | Folding Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*4mm |
| Size Of Truss: | 1-4m , 520 X 950 Mm |
Customized 6082 T6 Aluminum Square Truss Segments Corners 2 Way Square Corner
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Corner: | Customized |
| Length: | 0.5m |
Display Shelves Stage Roof Truss For Outdoor Events Fireproof Non Rust
| Material: | International Aluminum 6082 |
|---|---|
| Name: | Aluminum Truss, Music Stage Roof Truss |
| Usage: | For Trade Fair Construction, Shop Fitting And Concert Stage |
Auto Show Black Aluminum Spigot Folding Truss 520x950 mm 20kg per meter
| Application: | Outdoor |
|---|---|
| Product Name: | Folding Truss |
| Events: | Exhibition,auto Show |


