All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ truss parts ] match 1350 Products.
Party Bolt Circular Truss Aluminum For Concert / Cabaret Star Shaped Five Corners
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Events Arc Aluminum Stage Circular Truss Roofs 290x290 mm 6kg per meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 290 X290 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Spigot Aluminum A Speaker Truss Layer Truss DJ Lighting Stands 48.3mm Steel Tube
| Aluminum Truss: | 6082-T6 Aluminum |
|---|---|
| Layer Truss: | 48.3mm Steel Tube |
| Usage: | Vocal Concert , Celebration, Show,Modern Fancywork |
Adjustable Corrosive Bolts Simple Speaker Truss Diameter 50mm Performance Truss
| Connect Bolt: | M16*45mm Bolt |
|---|---|
| Usage: | Vocal Concert , Celebration, Show,Modern Fancywork |
| Length: | 0.5m, 1m, 2m, 3m, 4m |
2019 Latest High Quality Metal Goal Post Truss Aluminum 10x10 m Line Array
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Size: | 400x400mm,387mmx387mm,287x287mm |
| Purpose: | Hanging LED Screen, Line Array Speakers And Background Cloth |
Aluminum Roof Truss Party Events Cabaret Star Shaped Five Corners
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Circle Curved Aluminum Square Truss Revolving Lighting Truss 6082-T6 Aluminum
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Shape: | Square , Triangle |
| Outer Diameter: | 4m-12m |
Creative Aluminum Square Stage Lighting Truss Pentagram / Heart Shape For Wedding
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Shape: | Star, Heart Shape, Irregular Shape(customized) |
Spigot Circular Irregular Shape Aluminium Stage Truss For Indoor / Outdoor Event
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
| Color: | Silver, Black, Red |
Circular Irregular Shape Aluminum Spigot Stage Truss For Indoor / Outdoor Event
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
| Color: | Silver, Black, Red |


