All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ 387mm aluminum spigot exhibit truss ] match 25 Products.
387mm Aluminum Spigot Exhibit Truss For Indoor Outdoor Events
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
930kg Loading 387mm Aluminum Spigot Truss For Exhibition Indoor Concert
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Color: | Black Or Customized,Silver |
| Size: | 287*287MM,290*290MM,300*300MM,387*387MM, 400x400mm,Customized |
ISO 9001 387mm Aluminum Spigot Truss For Mobile Events
| Packaging Details: | Air bubble film or carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 2-3 weeks |
| Payment Terms: | L/C, Western Union, MoneyGram, T/T |
387mm Exhibit Aluminum Spigot Truss For Indoor Events
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
|---|---|
| Colour: | Black Or Customized,Silver |
| Application: | Events ;Exhibition ,Music,Performance,Events,Concert |
Indoor 290mm Square 6082 Aluminum Spigot Truss
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Color: | Black Or Customized,Silver |
| Shape: | Square,Triangle,Straight |
387*387mm Square T6 Aluminum Spigot Truss For Activity
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
387x387mm Square Aluminum Spigot Truss For Outdoor Performance
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
Heavy Load Square Aluminum Spigot Truss For Activities
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
Square Euro Standard Aluminum Spigot Truss For Show Performance
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
6061 Aluminum Spigot Truss Conical Coupler 0.5m - 4m Box Truss System
| Color: | Black,Silvery Or Customer Request |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6/6061-T6 |
| Product Name: | Stage Truss,Aluminum Square Box Roof Truss For Concert Stage,Top Quality Aluminum Light Weight Black Squre/Box Truss,Binocular Square Truss,aluminum Stage Decoration Lighting Truss |


