All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Goal Post Truss Aluminum / Global Truss Goal Post Outdoor for Lights Speakers
| Advantage: | Simple,Fast |
|---|---|
| Material: | 6082 Aluminum |
| Truss: | Square Truss, Triangle Truss, Folding Truss |
Exhibition Aluminum Truss Head Screw Spigot Steel Base Diameter Ø 50mm
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Size: | 400x400mm,387mmx387mm,287x287mm |
| Purpose: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
DJ Trussing Goalpost Lighting Stand Hanging Colorful Background Cloth Film Show 6082-T6
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Size: | 400x400mm,387mmx387mm,287x287mm |
| Purpose: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
Rotating Round Truss 11.5M Aluminum Square Truss For Circus Adjustable Speed
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Section: | 500 X 500mm |
| Length: | 3M Per Truss |
52x76 Spigot Heavy Duty Truss Aluminum Outdoor Φ60×6 mm Durable Hardness
| Product Name: | Spigot Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*3mm |
| Size Of Truss System: | Customized |
Custom Aluminum Trussing Stage Spigot Truss 20x14x8 mm Small Volume
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Color: | Black, Silver, Red |
| Factory History: | Over 15 Years Professional Manufacture |
Silver Outdoor Exhibition Auto Show Folding Truss 50 * 4mm Aluminium Material
| Application: | Outdoor |
|---|---|
| Product Name: | Folding Truss |
| Events: | Exhibition,auto Show |
Professional Box Truss System Stage Trussing For Indoor Event 500mm - 4000mm
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Color: | Black, Silver, Red |
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
Heavy Aluminum Box Truss System 3mm Thickness Diameter Ø 50mm For Outdoor Event
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Color: | Black, Silver, Red |
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
Moving Light Round Aluminum Square Box Truss Silver Black Weld Connection
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Model: | Aluminum Square / Box Truss |
| Color Of Truss: | Natural Silver, Black, Red Or Customized |


