All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ truss parts ] match 1350 Products.
6082 T6 Elevator Tower Roof Truss
| Application: | Hanging LED,Speaker,Lighting |
|---|---|
| Size: | 50mm |
| Material: | Aluminum 6082 T6 |
Durable Aluminum Truss Lifting System
| Material: | 6082-T6 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Thickness: | 3mm |
| Main Tube: | 50*3mm |
390x390mm Aluminum Spigot Truss 1600KG Loading Capacity
| Model NO.: | SQS390 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Color: | Silver ,Black Or Customized |
Support Customized Aluminum Stage Box Truss For Indoor Event
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
Aluminum 6061 T6 Stage Box Truss For Ondoor Project Exhibition
| Model No.: | SQS387 |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6061-T6 |
| Main Tube: | Diameter 50*3mm |
Metal Stage Line Array Layer Speaker Truss Hanging audio
| Color: | Silver Or OEM |
|---|---|
| Feature: | Cost-effecive,Stable,easy To Use,Lightweight |
| Usage: | Speaker And So On,Stage Lighting Scaffolding,Hanging Audio |
3m Length Aluminum Alloy Spigot Truss With Lighting Light Weight
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |
1m Diameter 6082 Aluminum Spigot Truss Hot Truss Tower System
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |
Stadium Aluminum Spigot Truss Indoor Lighting Truss System
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |


