All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ truss parts ] match 1350 Products.
Lightweight Quadrate Aluminum Box Truss Indoor Green 16m Span 2m / 3m / 4m Length
| Material: | Aluminum 6082 |
|---|---|
| Main Tube: | 50x3mm |
| Joint: | 50*25mm Strengthen Quadrate |
Removable Truss Tower System Lift Steel Base Plate / Mobile Truss Square Base Plate
| Height: | 60mm*80mm |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Thickness: | 3mm |
Stable Truss Accessories Aluminum Light Trussing B010 Adjusting Spigot Bolt
| Flame Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Flame Thickness: | 3mm |
| Color: | Silver/ Black |
22m / 80 Feet Aluminum Square Bolt Truss System 450x600 mm Stage For School
| Color: | Silver, Black, Red |
|---|---|
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
| Application: | Booth, Exhibition, Concert, Stage |
1m 2m 3m Screw Aluminum Square Truss Systems 250x250 mm 3kg per meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Section: | 250 X 250mm |
| Length: | 0.5m-4m |
Exhibit Truss Heavy Duty Box Aluminum Spigot 20m - 40m Span
| Thickness Of Main Tube: | 4mm |
|---|---|
| Diameter Of Main Tube: | 50mm |
| Usage: | Hang Audio, Speaker,lighting |
TRB300 Colour Triangle Aluminum Truss For Theme Park 6082 For Tube Material 1M length
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
ISO 9001 Aluminum Spigot Truss 6 Way Box Corner Stage Truss Systems 290 * 290
| Main Tube: | 50x3mm |
|---|---|
| Connection: | Spigot |
| Height: | 300MM |
Square Silver 287 / 450 Stage Lighting Truss Aluminum 18m Span For Exhibition
| Connector: | Bolt/ Screw |
|---|---|
| Package: | Carton Box |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |


