All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ spigot aluminium stage truss ] match 315 Products.
Lightweight Silver Concert Event Truss Aluminum 10X10 Foot Hotel Wedding
| Product Name: | Wedding Aluminum Truss |
|---|---|
| Series: | Light Series |
| Connection: | Spigot Or Screw |
Customized Foldable Square Aluminium Folding Truss For Concert Event
| Type: | Heavy Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*4mm |
| Size Of Truss: | 1-4m , 520 X 950 Mm |
TUV Stage Trussing Roof Framing Exhibition Frame Spigot Truss 50m2 - 300m2
| Model: | Stage Roof Aluminum Truss |
|---|---|
| Certification: | TUV,ISO9001 |
| Beam Truss: | 450x450mm |
Large Project Aluminium Roof Truss System Heavy Duty 520 X 760mm
| Material: | International Aluminum 6082 |
|---|---|
| Name: | Aluminum Truss, Music Stage Roof Truss |
| Usage: | For Trade Fair Construction, Shop Fitting And Concert Stage |
Aluminum Concert Stage Truss Heavy Duty Large Event Performance
| Product Name: | Spigot Truss |
|---|---|
| Size Of Tube: | 50*3mm |
| Size Of Truss System: | Customized |
6082 T6 Aluminium Box Truss System For Outdoor Celebration Party
| Product Name: | Aluminum Truss System |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum 6082-T6/6061-T6 |
| Roof Material: | Canvas:Special Waterproof 0.4mm Thick,print LOGO And Picture |
TUV Stage Light Stands Aluminium Lighting Truss Lamp Metal Trusses Φ 50×3 mm
| Type: | Ladder,Triangle,Square,Round |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082 |
| Color: | Natural Aluminum |
Moving Light Round Aluminum Square Box Truss Silver Black Weld Connection
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Model: | Aluminum Square / Box Truss |
| Color Of Truss: | Natural Silver, Black, Red Or Customized |
Anticorrosive 6082 T6 Aliminum Box Truss 287mm -1000mm TUV / CE for Car Show
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
| Color Of Truss: | Natural Silver, Black, Red Or Customized |
Triangle Aluminum Spigot Stage Truss Lighting TRB287mm-387mm
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |


