All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ roof lighting aluminium stage truss ] match 178 Products.
OEM Concert Aluminum Lighting Truss Quickly Assemble
| Model NO.: | SQS290 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Color: | Silver ,Black Or Customized |
1m Diameter 6082 Aluminum Spigot Truss Hot Truss Tower System
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |
Folding Box Truss Heavy Duty Folding Truss 19.8 x 39.4 Spigot
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Square, Triangle |
| Specialty: | Hanging LED Screen, Speaker And Background Cloth |
Custom Club Aluminum Spigot Box Truss For Indoor Lighting
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |
6082 T6 Aluminum Triangle Aluminum Square Truss For Roof Trussing System
| Junction:: | Aluminum Plated |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Type: | Bolt |
Triangle Aluminum Trusses Ultralight For Roof Trussing System
| Weight: | Ultralight |
|---|---|
| Connection: | Bolt |
| Truss Size: | 300mm*300mm |
TUV Aluminum Square TrussTriangle Roof Trussing System 500mm - 4000mm
| Tube Size: | 50*3mm |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Creative Alphabet Letter Shape Irregular Shape Aluminum Square Truss Customized Color
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Shape: | Star, Heart Shape, Irregular Shape(customized) |
Aluminum Irregular Truss Party Wedding Events Cabaret Star Round Shaped
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Letters Irregular Shape Aluminum Square Truss Customized Color For Events
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | According To Your Request |
| Shape: | Star, Heart Shape, Irregular Shape(customized) |


