All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
Triangle Aluminum Spigot Triangle Truss 1.6ft - 13ft Light Duty Beam
| Joint: | Spigot |
|---|---|
| Weight: | 6kg Per Meter |
| Shape: | Triangle |
Gymnasium Car Show Bolt Aluminum Box Truss Bolt For Decoration
| Material: | Aluminum 6082 |
|---|---|
| Connection: | Spigot / Bolt |
| Characteristic: | Without Roof |
Outdoor Concerts Studio Sliver Aluminum Square Truss 400mm Bolt Truss Aluminium
| Connector: | Bolt / Screw |
|---|---|
| Package: | Carton/bubble Bag |
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
Durable Mini Aluminum Box Truss Indoor / Stage Square Bolt Truss Small Volume
| Transportation: | Convenience |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082 |
| Factory: | OEM |
ISO 9001 Aluminum Spigot Truss 6 Way Box Corner Stage Truss Systems 290 * 290
| Main Tube: | 50x3mm |
|---|---|
| Connection: | Spigot |
| Height: | 300MM |
Night Bar Revolving Aluminum Spigot Truss / Circular Lighting Truss Energy Save
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50x3mm |
| Brace Tube: | 25*3mm |
Rotating Aluminum Spigot Truss Stage Lighting Truss Circle Black White
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50x3mm |
| Brace Tube: | 25*3mm |
Indoor Events Solid Engineering Aluminum Spigot Truss Max Span 18 mm
| Main Tube: | 50x3mm |
|---|---|
| Connection: | Spigot |
| Length: | 0.5-4m |
Rotating Aluminum Spigot Truss Circular Lighting Energy Save For Bar
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50x3mm |
| Brace Tube: | 25*3mm |
Outdoor Concert Aluminum Roof Mobile Truss
| Model: | Aluminum Square Truss |
|---|---|
| Material: | 6082 |
| Usage: | Lighting Truss For Decoration |


