All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ trussing aluminium ] match 461 Products.
TUV Stage Light Stands Aluminium Lighting Truss Lamp Metal Trusses Φ 50×3 mm
| Type: | Ladder,Triangle,Square,Round |
|---|---|
| Material: | Aluminum 6082 |
| Color: | Natural Aluminum |
Hexagonal Octagonal Square Circular Truss Aluminum 300X300 mm For Concert
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
|---|---|
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Aluminium Goal Posts Truss LED Screen Small Medium Goal Post Lighting Stand
| Truss Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50*3mm |
| Function: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
Aluminium Goal Post Truss LED Screen Small Medium Goal Post Lighting Stand
| Truss Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Main Tube: | 50*3mm |
| Function: | Hanging LED Screen, Line Arrey Speaker And Background Cloth |
Aluminium Silver Resistant Speaker Folding Truss For Advertising Exhibition
| Usage: | Event, Wedding Advertising Exhibition |
|---|---|
| Service: | 24 Hours |
| Color: | Silver Or OEM |
Circular Aluminum Square Truss Cabaret Star Shaped Five Corners / Heart Shape
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Party Bolt Circular Truss Aluminum For Concert / Cabaret Star Shaped Five Corners
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 300 X300 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
Events Arc Aluminum Stage Circular Truss Roofs 290x290 mm 6kg per meter
| Material: | 6082 T6 Aluminum |
|---|---|
| Truss Size: | 290 X290 Mm |
| Circular Length: | 4 - 12 Meters |
520x470 mm Aluminum Foldable Truss / Triangle Spigot Truss Diameter Ø60mm
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Triangle |
| Truss Size: | 520x470mm |
520x950 mm Foldable Aluminum Truss Triangle 1055kg - 1898kg Loading Weight
| Material: | Aluminum 6082-T6 |
|---|---|
| Truss Shape: | Triangle |
| Truss Size: | 520x950mm |


