All Products
-
Ian Morrisonjoy in learning about Ledika's excellent staging material. -
AtmajyotiGood quality with good service, so nice ! -
NailaTruss is very convenient to install and remove.
Keywords [ roof lighting aluminium stage truss ] match 178 Products.
Safety Aluminium Alloy Truss Stage Studio Lighting Truss For Concerts
| Model No.: | SQSB450 |
|---|---|
| Length: | 1m/2m/3m/4m |
| Main Tube: | 50*3mm/50*2mm |
Lightweight Portable DJ Lighting Stage Truss Systems Aluminium Alloy
| Model No.: | SQSB450 |
|---|---|
| Length: | 1m/2m/3m/4m |
| Main Tube: | 50*3mm/50*2mm |
Aluminium Alloy Truss System Spigot Truss For Outdoor Performance
| Model No.: | SQS287 |
|---|---|
| Length: | 1m/2m/3m/4m |
| Main Tube: | 50*3mm/50*2mm |
Concert Event Assembling Aluminum Stage Truss 3mm Thickness
| Material: | International Aluminum 6061 |
|---|---|
| Name: | Aluminum Truss, Stage Roof Truss |
| Usage: | For Trade Fair Construction, Shop Fitting And Concert Stage |
Heavy Aluminum Box Truss System 3mm Thickness Diameter Ø 50mm For Outdoor Event
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Color: | Black, Silver, Red |
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
Black 6082-T6 450mm Aluminum Box Truss 0.5-4M Lenght 450x450mm
| Product Name: | Spigot Truss |
|---|---|
| Color: | Silver, Black |
| Span: | 18m |
Black Silver Red Lighting Spigot Truss 3mm Thickness Aluminum 6082-T6
| Model: | Aluminum Box Truss |
|---|---|
| Color: | Black, Silver, Red |
| Material Of Truss: | Aluminum 6082-T6 |
6082 T6 Aluminium Box Truss System For Outdoor Celebration Party
| Product Name: | Aluminum Truss System |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum 6082-T6/6061-T6 |
| Roof Material: | Canvas:Special Waterproof 0.4mm Thick,print LOGO And Picture |
Heavy Aluminum Box Truss / Red 12x18 Square Ballroom Truss Indoor
| Series: | Heavy Series |
|---|---|
| Connection: | Spigot Or Screw |
| Shape: | Square |
Lightweight Lift Stage Roof Aluminum Stage Truss Tower System
| Model No.: | TRS287/387 |
|---|---|
| Material: | 6082-T6/6061-T6 |
| Shape: | Circle |


